• facebook
  • twitter
  • rss

Alpaslan Baki ERTEKİNGENEL MÜDÜR

Fatih Mehmet KOÇÖzel Kalem

Alpaslan Baki ERTEKİNGenel Müdür

Genelmudur

Alpaslan Baki Ertekin, 1971 yılında Beykoz´da doğdu. Ortaöğretimini 1989 yılında İçel Anadolu Lisesi´nde tamamladı. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans diploması aldı. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi´nde İşletme Doktora programını tez aşamasında sürdürmektedir.
1994 yılında Koç Grubu’na bağlı olan Migros Ticaret A.Ş. bünyesinde iş hayatına başladı. Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nda önce Pazarlama Müdürü daha sonra İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Garipoğlu Şirketler Topluluğu ile çalışırken 40’a yakın ülkede uluslararası fuar, kongre ve konferansa katıldı. Aynı yıllarda 60’dan fazla ülkeye satış raporları hazırlamak amacıyla seyahatlerde bulundu.
2000-2005 yılları arasında Nortel Netaş A.Ş.´de Satış Müdürü olarak görev yaptı. Aynı yıllar içerisinde 8 ay boyunca tam zamanlı olarak Londra’da “Üst Düzey Yönetici Adaylığı ve Satış Eğitimi” aldı. 14 farklı ülkede “Kurum Kültürünü Yapılandırma”, “Stratejik Planlama ve Verimlilik”, “Dış Ticarette Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetimi”, “Performans Yönetim Sistemi”, “Kurumsal Farkındalık Ve Kişisel Algı” gibi farklı başlıklı 30’a yakın seminere konuşmacı ve dinleyici olarak katıldı.
Mayıs 2005 ile Eylül 2007 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi İcra Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Eş zamanlı olarak Trabzon, Kayseri ve Antalya Dünya Ticaret Merkezlerinin de Genel Müdürlük görevlerini sürdürdü. 5 farklı ülke ve 9 şehirde “Neden Türkiye’ye Yatırım Yapılmalı?” konusunda seminerler verdi.
Başbakanlık 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nda en üst icra organı olan Yürütme Kurulu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Yürütme Kurulu Üyeliği ve Bütçe-İhale Komisyonu Üyeliği yaptı. Bu görevlerini başarıyla tamamlayan Ertekin, Beltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kültür A.Ş. Danışmanlığı görevlerini de üstlendi. 2007 yılından bu yana İstanbul Mahkemelerinde, "Fuarcılık" konusunda Bilirkişi olarak görev yapmaktadır.
Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliğini sürdüren Ertekin, aynı zamanda Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Yürütme Kurulu Üyesidir.
2010-2011 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda dersler vermiştir. 2011-2012 yılları arasında ise İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyonu ve Spor Yöneticiliği dersleri vermektedir.
Spor A.Ş’nin Genel Müdürlük pozisyonuna 06.11.2009 tarihinde atanan Ertekin, şirketin ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edilmesinde sağlamış olduğu katkının yanı sıra 1400 çalışanı, 33 tesisiyle; halkına, amatör sporculara, Milli Takıma ve engellilere hizmet vermeye devam etmektedir.
Ordu – Mesudiyeli, MESDEF(Mesudiye Dernekler Federasyonu) Kurucu Genel Başkanı olan Alpaslan Baki Ertekin evli ve 3 kız babasıdır.

Mehmet Serhat KARADAĞGenel Müdür Yardımcısı

Serhatbey3

Mehmet Serhat Karadağ, 1956 yılında doğdu. Ortaöğretimini Sultanahmet Sanat Enstitüsü’nde tamamladı. 1980 yılında Marmara Üniversitesi Anadolu Hisarı Gençlik ve Spor Akademisi’ni bitirdi.
1976-2000 yılları arasında Haydarpaşa Demirspor Kulübü’nde Antrenör ve Sporcu olarak görev yaptı. Haydarpaşa Demirspor Kulübü’nde iken Hamza Yerlikaya’nın Asrın Sporcusu olarak adını tarihe yazdırmasında büyük bir emek verdi.
Aynı yıllar içerisinde Güreş Milli Takımı’nda Teknik Direktörlük görevini üstlendi.
2002-2006 yılları arasında Rusya-Moskova ve New York olmak üzere birçok ülke ile dış ticaret ilişkilerinde bulundu. 2002-2003 yılları arasında Güreş Federasyonu Amerika Sorumlusu olarak görev aldı. Karadağ, kazandığı dereceler ve aldığı görevler ile Güreş sporunun Türkiye’de ve Uluslararası arenada başarıyla temsil edilmesinde etkin bir rol oynadı. Teknik Sorumlu olarak çalıştırdığı Güreş Milli Takımı’nı tarihinde ilk defa Gençler Dünya Şampiyonluğu’na taşıdı.(Budapeşte-Macaristan 1995)
2010 yılında Yönetim Kurulu Üyeliği ile Spor A.Ş. kadrosuna dâhil olan Karadağ, aynı yıl içerisinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. M. Serhat Karadağ, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Üyesi ve Bahçelievler Belediye Spor Kulübü Asbaşkanı’dır.
M. Serhat Karadağ, TMOK üyesi ve aynı zamanda devlet sporcusudur. Tokat’lı olan M. Serhat Karadağ evli ve 3 kız babasıdır.

Selim TERZİGenel Müdür Yardımcısı

Genelmuduryar

Selim Terzi, 1981 yılında Fatih´te doğdu. Ortaokulu İstanbul İmam Hatip Lisesi´nde, liseyi Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu.
İş hayatına 2002 yılında Zambak Yayınları’nda Marka Yöneticisi olarak başladı. 2006 yılında Sürat Teknoloji’de Pazarlama Sorumlusu olarak görev yaptı.
2006-2010 yılları arasında Geleceğe Bir Adım Derneği’nin Kurucu Üyeliği’ni yaptı. Daha sonra Geleceğe Bir Adım Projesi’nin Proje Danışmanlığı görevini üstlendi. Aynı yıllar içerisinde Adımgenç Projesi’nin Proje Koordinatörlüğü’nü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği’ni devam ettirdi. 2007 yılında İstanbul Okulu Kültür Elçileri Projesi’nin Proje Koordinatörlüğü’nü üstlendi. Adımgenç Projesi ile İstanbul Okulu Kültür Elçileri Projesi için ortak çalışma alanları oluşturdu.
2010 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
Selim Terzi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Üyesi, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı, Beylerbeyi Spor Kulübü Asbaşkanı, Türkiye Hentbol Federasyonu Üyesi ve Türkiye Atletizim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürmektedir.
Selim Terzi evli ve 2 kız babasıdır.