Kayıt Bilgileri

Müsabaka Talimatı

 1. Turnuva ile ilgili tüm işlemlerden takım yetkilisi sorumludur.
 2. Maçlarda numaralı forma giyme zorunluluğu vardır.
 3. Sporcular halı saha ayakkabısı haricinde ayakkabı giymeyecektir.
 4. Takım kadroları en fazla 14 kişiliktir. (7 as - 7 yedek)
 5. Takım müsabaka asıl kadrosu, kaleci dahil 7 kişiden oluşur.
 6. Maçlar cumartesi-pazar günleri haftada tek maç olmak üzere saat 9:00 - 18:00 arasında oynanacaktır.
 7. Maçlarda galibiyete 3, beraberliğe 1, mağlubiyete 0 puan verilir.
 8. Turnuvaya katılım ücreti KDV dahil 1.000 TL’dir.
 9. Takımlar en az 5 maç oynayacaklardır.
 10. Takım listelerinde (asıl ve yedek) yer alan sporcular resmî kimliklerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.
 11. Müsabaka süresince takımlar kaleci hariç 4 oyuncu değiştirebilir.
 12. Bir takım en az 5 kişi ile maça başlayabilir.
 13. Oyun süresince takım 4 oyuncu kalana kadar maça devam edebilir. Takımda oyuncu sayısı 4’ün altına düştüğü zaman oyuna devam edilmez. Bu konuda müsabaka neticesinin tesciline Tertip Komitesi yetkilidir. Numarasız formalı oyunculara kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Hazırlanacak takım esame listeleri, bu doğrultuda düzenlenecektir.
 14. Müsabakalar 25 dakikadan 2 devre halinde oynanır.
 15. Devre araları 5 dakikayı geçemez.
 16. Takım sporcularının sağlıkla ilgili doğabilecek her türlü sorumluluktan kendisi ve şirketi sorumludur.
 17. Müsabakalardan önce, sporcu kimlik kontrolü hakemler nezaretinde rakip takım yetkilisi tarafından yapılır. Kimliğini bulundurmayan sporcular müsabakada oynayamaz. İsim listeleri her iki takım yetkililerince imzalattırılıp Tertip Komitesi"ne müsabaka başında teslim edilir.
 18. Maç saatinden itibaren 15 dk. içerisinde sahada hazır bulunmayan takım 6-0 hükmen yenik sayılır. Bu konuda müsabaka hakemi, yoksa Tertip Komitesi tam yetkilidir.
 19. Hava muhalefeti nedeniyle müsabaka hakem kararı ile iptal edilir veya ara verilebilir. İptal edilen müsabakanın skoru dikkate alınmaz. Ertelenen maçın tarihi ve zamanı takımlara en az 1 gün önceden bildirilir.
 20. İtirazlar müsabakadan önce “Tertip Komitesi"ne bildirilmelidir. Maç başladıktan sonra itirazlar dikkate alınmayacaktır. Yalnız, müsabakaya eksik kadroyla başlayıp da sonradan gelen sporculara itiraz edilebilir. Müsabaka hakemiyle Tertip Komitesi, bu konudaki itirazı ilgili evraklarla karşılaştırarak neticelendirir.
 21. Yapılacak her itiraz için Tertip Komitesi"ne bir dilekçe ile 200 TL yatırılır. İtirazı yapan takımın haksız bulunması halinde para iadesi yapılmaz.
 22. Saha içinde ve saha dışında olay çıkaran takımlar 6-0 hükmen yenik sayılır. Bu konuda, müsabaka hakemi yetkili olup kararı Tertip Komitesi verecektir. (Yargı ve hukukî yollar her şartta açık tutulacaktır.)
 23. Üst üste iki ayrı maçta sarı kart gören oyuncu, bir sonraki maçta oynayamaz. Direkt kırmızı kart gören oyuncu ise devamındaki müsabakada oynayamaz. (Hakemin raporuna göre, ağır bir disiplin cezası yoksa...)
 24. Müsabakalarda uluslararası oyun kuralları geçerli olacaktır.
 25. Takımların eşleşeceği gruplar kura ile tespit edilecektir. Grup müsabakaları tek maç üzerinden farklı sahalarda oynanabilir. Gruplardaki takım sayısı 6'dan az olmayacaktır.
 26. Takımların puan eşitliği durumunda; 1. kendi aralarında oynadıkları skor dikkate alınır 2. Averaja bakılır, averaj eşitliği halinde 3. Atılan gol fazlalığına bakılır. 4. Eşitlik bozulmadığı durumlarda kura çekilir.
 27. Takımlar, oyuncularını katılım şartları çerçevesi içerisinde belirlemekte serbesttir ancak, turnuva başlangıcında 14 kişilik listeyi (form 1) hazırlayıp şirket yetkilisi tarafından imzalanarak teslim edilecek,daha sonra hiçbir şartla oyuncu ilave edilmeyecektir. Takım sorumlusu oyunculardan biri olmayacaktır.
 28. Final müsabakalarında, normal süre beraberlik ile sonuçlandığında maçın galibi penaltı atışlarıyla belirlenecektir.
 29. Bu maddeler haricinde olabilecek konular futbol müsabaka talimatı ve Tertip Komitesi kararıyla çözümlenir.
 30. Doğabilecek her türlü anlaşmazlıklar için Tertip Komitesi’nin aldığı kararlar kesinlikle geçerli olacaktır.
 31. Takımlar, turnuvada formalarında farklı sponsor firma adı kullanmak isterlerse, bu durumu turnuva öncesi Tertip Komitesi’ne bildirmek zorundadır.
 32. Halı sahaya reklam vermek isteyen firmalar ise, Organizasyon Komitesi ile ön görüşme yapacaktır.

Katılım İçin İstenen Evraklar

 1. Şirket vergi levhası fotokopisi (Şirket birleşmelerinde her bir şirket için).
 2. Turnuva katılım sözleşmesi onayı (Kaşe ve imzalı).
 3. Turnuva katılım bedelinin ödendiğini gösterir fatura fotokopisi.
 4. Takım sporcularının resimli takım listesi (web sayfamızdan Ek-1 indirilerek doldurulacak.)
 5. Takım sporcularının son 3 aya ait SGK dökümü.
 6. Takım sporcularının “Spor müsabakalarına katılmasında sakınca yoktur” ibareli sağlık raporu. (Varsa şirket doktorundan onaylı rapor alınabilir.)
 7. T.C. Kimlik numaralı Kimlik Fotokopisi

NOT: Takım sporcularının resimli takım listesi (Ek-1) bilgisayar ortamında eksiksiz doldurularak ozelprojeler@sporas.com.tr posta adresine gönderilecektir.Dosyanın 1. sekmesindeki FORM 1 "Katılımcı Kuruluş Bilgileri", 2. sekmesindeki FORM 2 "Turnuva Katılımcı Bilgileri" (her oyuncu için ayrı ayrı doldurulacak), 3. sekmesindeki FORM 3 "Turnuva Takım Listesi" eksiksiz doldurulacak ve çıktı alınarak imzalı, kaşeli takım dosyası oluşmuş olacaktır. Ek-1 dosyasındaki 1. sekme ve 3. sekme e-posta ile gönderilecektir.

Katılım Şartları

 1. Müsabakalara sadece şirketler katılabilirler. En fazla 4 şirket birleşerek bir takım oluşturabilir.
 2. Şirketlerin takımlarında oynayacak sporcuların, şirketin en az 3 ay çalışanı olması gerekmektedir.
 3. Turnuvaya katılmak isteyen her şirket, organizasyon komitesinin belirlemiş olduğu tüm kurallara ve alacağı kararlara uymayı peşinen kabul etmiş sayılır.
 4. Şirketlerin katılım için istenen tüm evrakları eksiksiz olarak tamamlamış olması gerekmektedir.

Hesap Numarası

Dekontun açıklama kısmına; "Şirketler Arası Futbol Turnuvası"ibaresi ve şirket ismi (Şirketin ticari ünvanı) eklenecektir. Şirketler arası futbol turnuvası katılım ücreti 29.03.2013 Cuma gününe kadar 1.000,00 TL, olarak alınacaktır.Banka Adı : Albaraka Turk
Şube Adı : Merter Şubesi
IBAN Hesap No : TR18 0020 5000 0069 1262 1000 01

ilgili Dökümanlar